Zespół

Pomysłodawczynie i założycielki Akademii Teatru i Sztuk Wrażliwych

Izabela Karwot

Reżyser, instruktor teatralny, pedagog teatru, animator kultury, twórca i pomysłodawca oraz realizator wielu autorskich projektów, działań kulturalnych, imprez, wydarzeń, spektakli z ponad 27-letnim doświadczeniem. Warsztatowiec i juror na przeglądach i festiwalach teatralnych. 25 lat była związana z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach, gdzie pięła się po kolejnych szczeblach kariery osiągając stanowisko dyrektora placówki. Prowadzi teatry dziecięce, młodzieżowe, dla osób dorosłych i seniorów, będąc jednocześnie instruktorką, scenarzystką i reżyserką licznych spektakli teatralnych zdobywając najwyższe nagrody na festiwalach, przeglądach i spotkaniach teatralnych w całej Polsce i o zasięgu międzynarodowym. Na swoim koncie ma zrealizowane 102 spektakle teatralne w różnych konwencjach. Zaangażowana w edukację teatralną i kulturalną dzieci i młodzieży oraz osób wykluczonych społecznie. Twórczyni teatrów, które poprzez sztukę: bawią, uczą, ale przede wszystkim zmieniają lokalne społeczeństwo. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „IZART”, które wielokrotnie wspiera i organizuje zarówno warsztaty, jak i festiwale teatralne
dla dzieci i młodzieży na Górnym Śląsku.

Elwira Zembrzuska

Nauczyciel i terapeutka yogą i oddechem, artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com, prywatnie samodzielna mama, zafascynowana dobrym dizajnem, mądrością natury, ziołolecznictwa i terapią bańkami, akupresurą. Projektuje, maluje. Pracuje jako nauczyciel yogi, rysunku i malarstwa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród i wyróżnienie za projektowanie na konkursach miedzynarodowych. Jej prace można oglądać m.in w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w poznańskich kościołach – m.in na wzgórzu św. Wojciech oraz w Gnieźnie w kościele p.w. Chrystusa Wieczystego Kapłana – mozaika – Objawienie się Chrystusa w Wieczerniku oraz w krakowskich Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Ukończyła kursy i pracowała z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, arteterapii, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, mindfulness, psychosomatyką w jodze i relaksacji, relaksacją Jacobsona, treningiem autogennym Schultza, Somayog i techniką Aleksandra oraz tańcem relaksacyjnymAbsolwentka kursów: TRE ® (Trauma Releasing Exercises), Metody Feldenkraisa, Joga i medytacja dla Dzieci, Joga dla Kobiet w Ciąży, Joga Twarzy – Face Yoga Method Community, terapii bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jogę zaczęła asystując przez pierwszych pięć lat kilka razy dziennie przy zajęciach u swojej nauczycielki, podlegając superwizjom, uczestnicząc w wielu wyjazdach i warsztatach jogi klasycznej w Instytucie Sivananda Yoga Europe. 
Absolwentka studiów podyplomowych wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Techniki Relaksacyjne we Wrocławiu u prof. Leszka Kulmatyckiego oraz kursu instruktora jogi w Poznaniu w roku 2005 (legitymacja instruktora nr 17/175/I/R/2005). Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu dyplom u prof. Anny Tyczyńskiej oraz Studium Konserwacji Zabytków – Witraż – dyplom u prof. Ryszarda Więckowskiego.

Oraz wspaniała artystka współpracująca

Sabina Dyla-Grad

Sabina Dyla-Grad

Aktorka scen muzycznych, kulturoznawca, reporterka telewizyjna, instruktorka tańca klasycznego i choreograf. Od sześciu lat prowadzi Akademię Taneczno-Wokalną KONTRAPUNKT, która kształci dzieci w wieku od 4 do 16 roku życia. Podopieczni akademii w trakcie zajęć rozwijają nie tylko swoje umiejętności ruchowe – technikę taneczną, ale też wrażliwość artystyczną biorąc udział w różnego rodzaju popisach, galach czy spektaklach tanecznych w reżyserii Sabiny.